Збірна України дотиснула Туреччину в екстра-таймі і завершила відбір Євроліги лідером!

Як і передбачалося, останній матч на другому відбірному етапі Євроліги в Назаре проти Туреччини вийшов для збірної України дуже складним. Дві виснажливі битви з європейськими лідерами Португалією і Іспанією, вимотали наших хлопців. Хоча, справедливості заради відзначимо, що і турки перед цим грали з тими ж командами - Португалією і Іспанією, і зазнавши двох поразок, теж залишили багато сил на піску. Звичайно, психологія серйозна тема - щоб виграти другий етап Євроліги поспіль, потрібно було обіграти турків в основний час (і сподіваються, що португальці "відчеплять" іспанців), але думка про те, що ми вже достроково вийшли у Суперфінал, напевно сиділа в головах наших футболістів.

Загалом, можна довго розмірковувати і про фізику, і про психологію, але нашій команді здолати Туреччину в основний час не вдалося.

Зрозуміло, що легкої прогулянки ніхто і не очікував, і навіть недоладний гол Кескіна через неузгодженість в обороні не засмутила українців. За хвилину розіграш кутового і удар Медвідя відновили паритет.

Незважаючи на масу можливостей, до перерви вийти вперед ми так і не зуміли, а як тільки на третій хвилині другого тайму Діма Медвідь ударом головою в упор завершив красиву триходівку першої четвірки, Кескін якоюсь неймовірною за траєкторією бісіклетою знову повернув рівновагу в матчі - 2:2.

А потім була довга гольова засуха. Неспішний розіграш наших хлопців влаштовував опонентів, які очікували свого шансу.

І в третій дванадцятихвилинці команди прорвало - Барис зі штрафного дав перевагу Туреччині, яка знову не тривала довго. Віталій Сидоренко вдало «вистрілив» від своїх воріт- 3:3.

Але тут знову допоміг Туреччині вдалий розіграш з центру і Барис радісно підняв вгору руки.

Наші почали поспішати, щоб врятувати гру і за три хвилини до закінчення основного часу Ігор Борсук здорово поборовся на другому поверсі і рахунок знову зрівнявся - 4:4!

Час для переможного удару ще був, але вирвати такі потрібні три очки нашим не вдалося.

А ось як тільки почався екстра-тайм, вдалий розіграш початкового удару у виконанні Медвідя нокаутував турецьку команду. Більше у суперників моментів не було, а крапку в цій грі поставив Олександр Корнійчук, який головою замкнув навіс Пачева - 6:4.

Але як виявилося пізніше, і трьох набраних в цьому матчі очок не вистачило б збірній України для того, щоб здобути другу поспіль перемогу на етапах Євроліги. Адже в піренейському дербі Португалія - ​​Іспанія гол Льоренца в екстра-таймі приніс перемогу іспанцям, а з нею і перше місце в групі.

Іспанія виграла етап в Назаре, Україна фінішувала другою, Португалія третьою, а Туреччина четвертою.

Але нас звичайно ж більше цікавить загальний залік, адже ми (як і португальці) всі свої шість матчів відбірного етапу вже зіграли.

Отже, Україна вийшла в Суперфінал, а в загальному заліку ми разом з португальцями очолили таблицю - у обох команд по 12 набраних очок.

Тепер же нам доведеться спостерігати за ситуацією на трьох останніх етапах Євроліги (у Москві, Мінську та Варнемюнде), щоб дізнатися, хто в якій групі зіграє в Суперфіналі, і взагалі, хто крім України і Португалії туди зможе відібратися (залишилося п'ять перепусток + Італія-господар).

***

Відзначимо, що наш голкіпер Віталій Сидоренко отримав приз «Найкращий воротар турніру» (який вже за рахунком?):

MVP етапу в Назаре був визнаний португалець Бернард Мартінс (чергове дивне рішення чиновників BSWW - кращий гравець турніру з команди, яка двічі програла і посіла третє місце). Зате наш Олександр Корнійчук очолив гонку бомбардирів Євроліги 2018 - у Саші на рахунку 9 гольових ударів!