Євген Варениця: "Україні вкрай потрібен манеж для пляжних видів спорту"

 

Головний тренер збірної України з пляжного футболу Євген Варениця оцінив виступ нашої команди на «Кубку Персії 2018» в Ірані, та розповів про плани на сезон 2018.

Про Кубок Персії

На турнірі в Ірані ми виступили невдало, програвши два матчі та здобувши перемогу над азербайджанцями. Проте на це були об’єктивні причини. Щоб на рівних боротися з такими командами, як Іспанія та Іран, потрібно бути у хорошій формі, провести збори. Ми же прилетіли «з корабля на бал».

Наприклад, іспанці постійно тренуються на Канарських островах, а у минулому місяці вони стали переможцями турніру Копа Лагос в Африці, тож перебувають у хорошій формі. Постійно тренуються і іранці, які готувалися цілий місяць у Тегерані, а потім вирушили до Буширу на «Кубок Персії». Тож, ми були не на рівних.

Про позитив

Все одно, позитивні моменти є – ми перевірили наших досвідчених гравців у дії та подивилися на молодь. Крім того, ми зіграли з топ-командами світового рівня, а це великий плюс.

Про молодь

Ще раз наголошую, що в Україні талановита молодь є, і це дуже важливо. Але з хлопцями потрібно працювати і надалі, тому що є багато позиційних та тактичних помилок, тож потрібен час, щоб вони зробили крок вперед.

Про зимовий період

Нажаль, Україна залишається єдиною країною у Східній Європі, де немає критого манежу для пляжних видів спорту. У нас перерви по пів року у зимовий період, інші ж країни мають змогу тренуватися цілий рік.

У наших сусідів будують манежи, я чув, там пісок розписаний зранку і до вечора – кілька вікових груп серед дітей, тренування дорослих та молодіжних команд, проводяться турніри та змагання. Тож, вони невдовзі вже стають прибутковими.

Всі розуміють, що такий комплекс потрібен і Україні, щоб займатися пляжними видами цілий рік. Ми всі про це мріємо.


фото: beachsoccerrussia.ru

Про трансляції

Великим плюсом у минулому сезоні, я вважаю, було те, що наші українські змагання – Суперкубок, Чемпіонат України та Суперфінал транслювали у прямому ефірі на спортивному телеканалі «XSPORT».

Це велика справа у популяризації нашого виду спорту в Україні. Телевізійники нам казали, що якісні трансляції з коментарем та повторами дали дуже хороший рейтинг, тож багато людей зацікавилися пляжним футболом. Я впевнений, що у наступних сезонах ця хороша традиція продовжиться.

Про плани на сезон 2018

Головні завдання для збірної України у цьому році – відібратися на Чемпіонат Світу з пляжного футболу 2019, а також пробитися на ІІ Європейські Ігри у Мінську. Поки у нас немає точного календаря на 2018 рік, тож, наразі ми не маємо змогу розпланувати наші заходи. Але, ми з Миколою Костенком вже плануємо тренувальні збори та розписуємо підготовчий процес.

 

Спілкувався Лев Галушко, прес-служба АПФУ

Наші партнери

Рейтинг збірних FIFA

1 Португалія 3440
2 Росія 3204
3 Бразилія 3158
4 Італія 2203
5 Іран 17855
... ...... ...
14 Україна 1107

Календар 2017

Euro Winners Cup (Португалія)
26.05 - 04.06.2017

Євроліга (відбірні етапи)
07.07 - 09.07.2017 (Санхенхо, Іспанія)
25.08 - 27.08.2017 (Варнемюнде, Німеччина)

Євроліга (Суперфінал)
31.08 - 03.09.2017 (Італія)

НАШІ КОНТАКТИ

Київ, пров.Лабораторний, 7-А.
"Будинок Футболу", каб.204