Ярослав Заворотний: "Пляжний футбол для мене - це завжди свято"

 

Один з лідерів команди "Євроформат" Ярослав Заворотний зараз знаходиться на навчально-тренувальному зборі нашої національної команди України з пляжного футболу, і в своєму інтерв'ю він розповів про те, як проходить перший НТЗ в новому сезоні в Івано-Франківську, про свої дитячі футбольні групи, оцінив минулий сезон для команди "Євроформат", а також поділився планами на сезон 2018.

- Ярославе, настав новий сезон пляжного футболу. Скучили сильно?

- Сезон пляжного футболу - завжди для нас свято. Все тільки починається, все нове. Звичайно, скучили в міжсезоння, завжди чекаємо початку виходу на пісок і змагань.

- Ви отримали неприємну травму в грі Бізнес-ліги розрив зв'язок, наскільки встигли відновитися?

- Насправді травма досить серйозна була, але завдяки лікарям і підтримки друзів вдалося досить швидко відновитися. Просто права нога у мене робоча, і саме вона була пошкоджена. Але Бог дав ще й ліву ногу, так що тепер у мене робоча ліва (сміється - прим. Л.Г.). Якщо сказати взагалі, то фізично себе відмінно відчуваю, а от психологічно ще є боязнь знову її травмувати. Але, нічого, попрацюємо над цим питанням.

- Давайте згадаємо минулий сезон для «Євроформату», як Ви його оціните?

- Взагалі, ми єдина команда, яка посіла призові місця у всіх турнірах, в яких брала участь. Так, ми не здобули трофей, але все-таки це призові місця. Не знаю, як зі сторони ми виглядали, тому що коли граєш - це одне, а з трибуни - це зовсім інше, але ми були одними з кращих саме по грі. Ми грали саме в пляжний футбол, принаймні намагалися. Так, десь не допрацювали в кінцівках окремих матчів, але по сезону ми виглядали добре. Хоча так, перше місце так і не взяли.

- У середині квітня «Євроформат» за традицією найпершим вийшов на пісок?

- Так, ми традиційно рано виходимо, щоб поступово втягуватися в сезон. Щоб не відразу рватися в бій, а потихеньку до м'яча звикнути, до піску. Просто навіть спілкування в команді, всередині колективу дуже необхідно. І в першу чергу повинна бути хороша атмосфера в колективі. У нас ранкові тренування - рано прокинувся, потренувався, і потім встигаєш всі свої справи зробити.

Зараз з нами тактикою і психологією займається Віталій Шишов, а над фізпідготовкою працює Едуард Павлов, ну і плюс наш капітан Андрій Євдокимов бере участь в тренувальному процесі, та загалом, ми всі беремо участь в тренувальному процесі. Хтось більше, хтось менше, головне, що ми всі працюємо на нашу мету - на перемогу.

- У минулому сезоні Ви дебютували за збірну України з пляжного футболу...

- Сам факт того, що ти граєш в Європі з кращими командами континенту, це в будь-якому випадку перехід на інший рівень. І коли виступаєш в Чемпіонаті Києва або України, ти вже по-іншому починаєш грати. Ігри з Іспанією, Португалією та іншими суперниками, дають величезний досвід, так що я багато корисного придбав для себе. І ти їздиш і для того, щоб добре виступити за збірну, і щоб вчитися у кращих європейських гравців. Виступи за збірну України - це і відповідальність, і приємно дуже сильно, і хвилююче, і це велика честь.

- Після цього НТЗ гравці поїдуть готуватися до першого турніру сезону - Суперкубку України.

- Так, скажу, що організувати такий турнір - це чудова ідея! Це розвиток пляжного футболу, і команди розвиваються, і футболісти. Вболівальники приходять, ажіотаж, трансляції на ТБ, і це популяризація нашого виду спорту. Чим більше буде таких турнірів на такому високому рівні, і з таким підходом, тим більшим буде прогрес.

Плюс, це початок сезону і можна перевірити свої сили, подивитись в якому хто стані, хто на якому рівні і куди рухається.

- Прикро було в минулому році в фіналі програти «Артур Мьюзік»?

- Та у нас всі образливі поразки в минулому сезоні! І в фіналі Суперкубку теж. Адже по грі непогано ж виглядали, але, коли ти на ходу і програєш головний матч, це розчарування. Але, це футбол!

- Розкажіть про свої дитячі футбольні групи.

- У нас із Дімою Войтенко групи хлопчаків в ДЮСШ №10 на Русанівці, хлопці 2007, 2008 років народження, частково 2009. І скажу, що вони ростуть в футбольному плані. Ми раніше з ними «бавилися», зараз вже не клеїм дурня, зараз вони і самі вже можуть нам дещо продемонструвати. Дуже приємно, коли ти працюєш і бачиш, як на твоїх очах покоління зростає. І дуже здорово, що вони приходять на наші ігри - дивляться, вболівають, і найголовніше вчаться. Вони дивляться на команди, на гравців - що вони вміють, що показують. І вони намагаються вникнути в тонкощі футболу.

- Ці групи великого футболу?

- Так, ми працюємо на великий футбол, але вони в силу свого віку займаються в іншому форматі - 40 на 20 метрів. Але вони приходять вболівати і на футбол в залі, і на пляжний футбол. І до речі, ми їх на пісок теж виводимо. Було б дивно, якби їх тренери, які люблять пляжний футбол, не виводили своїх підопічних на пісок. І не дай Бог, якщо у них не буде виходити (сміється - прим. Л.Г.). Скоро бісіклети будемо вчити.

- Наскільки важко з дітьми працювати?

- Дуже важко з дітьми психологічно працювати. До кожного підхід потрібно знайти, на когось можна крикнути якщо лінується, на когось не треба. У кожного свої особливості. Адже зараз не таке покоління, як у нас. Раніше дерев'яні іграшки були, пластмасові. А тепер гаджети у кожного, і вони в них проводять багато часу. І вони фізично слабші, ніж ми були. Може, кмітливі і просунуті, завдяки сучасним технологіям. І ми намагаємося над дисципліною працювати, буде дисципліна - буде результат.

- Чи встигаєте Ви приділяти час і своїм вихованцям, і родині, і футболу?

- Важко, звичайно. А кому зараз легко? Намагаємося знаходити час на все. Дмитро Войтенко - ми з ним разом тренуємо хлопців в ДЮСШ №10, і ми з ним один одного намагаємося підстрахувати. Головне, що моя сім'я розуміє, що таке життя футболіста. Що багато часу займає футбол, але це розвиток, і потрібно думати про майбутнє.

- Які завдання ставите на цей сезон?

- Ну на даний момент головне завдання - відновитися повністю після травми, і бути в хорошій формі в цьому сезоні. Командні завдання наші незмінні - бути тільки першими. Для нас іншого місця не існує.

- Як Вам вчорашній матч з "Ураганом"?

- Перша четвірка збірної досить зіграна грала вчора, але наша друга четвірка, звичайно не дуже зіграна була. Ми з Дімою Войтенко розуміємо один одного дуже добре, добре взаємодіємо. Але з іншими гравцями потрібен час, щоб зігратися. Вчора новачок у нас грав Андрій Цілик, і зрозуміло, що це дуже важко відразу перейти з паркету на пісок. Але, він молодець, дуже старається, втягується. Він технічний хлопець, швидкісний, і кмітливий. Є якісь похибки, але це робочі процеси. Ми підказуємо йому, допомагаємо.

Та і «Ураган» не така вже й проста команда. Вони в залі дуже цікаві, мені подобається їх стиль. У них технічний, європейський стиль гри. І звичайно, нам було цікаво подивитися, як вони на піску будуть виглядати. Зрозуміло, що їм важко було проти нас, адже вони не грають постійно в пляжний футбол. Але вони молодці, вони свої завдання вирішували в цій грі, а ми свої. Крім того, ми ж під навантаженням грали, під час збору.

- У будь-якому випадку, можна всіх привітати з початком нового сезону пляжного футболу!

- Ну звичайно, вже зовсім інший настрій, весняний такий. Пляж, сонце, пісок, вболівальники. Пляжний футбол для мене - це завжди свято. Коли на ігри приїжджаєш, це така особлива атмосфера. Тому завжди чекаєш з нетерпінням новий сезон!

Лев Галушко

Наші партнери

Рейтинг збірних FIFA

1 Португалія 3440
2 Росія 3204
3 Бразилія 3158
4 Італія 2203
5 Іран 17855
... ...... ...
14 Україна 1107

Календар 2017

Euro Winners Cup (Португалія)
26.05 - 04.06.2017

Євроліга (відбірні етапи)
07.07 - 09.07.2017 (Санхенхо, Іспанія)
25.08 - 27.08.2017 (Варнемюнде, Німеччина)

Євроліга (Суперфінал)
31.08 - 03.09.2017 (Італія)

НАШІ КОНТАКТИ

Київ, пров.Лабораторний, 7-А.
"Будинок Футболу", каб.204