Віце-президент АПФУ Андрій Кунцевич: «У нас була цікава половина сезону, а друга половина буде ще цікавішою»

Прийшов серпень, а це значить, що сезон пляжного футболу подолав екватор. Прес-служба АПФУ разом із віце-президентом АПФУ Андрієм Кунцевичем підбила підсумки першої половини сезону 2017:

- Андрій Павлович, позаду більш ніж половина сезону пляжного футболу. Які можна зробити проміжні підсумки?

- Насамперед не хочеться робити зараз якісь підсумки, тому що головні події в цьому сезоні ще попереду. Це і фінальна частина Чемпіонату України і фінальна частина Євроліги. Але хочеться показати, що робота йде швидкими темпами.

- Що саме Ви маєте на увазі?

- По-перше, це створення молодіжної збірної команди України. Хочеться сказати не про саме створення, а про те, як молоді гравці захопились або, навіть, закохались в пляжний футбол. Вони прогресують дуже швидко, це не може не радувати. Я впевнений, що гравців, які випробували справжній смак пляжного футболу, вже за вуха не витягнеш з пісочного майданчика.

- Ви можете когось відзначити особисто?

- Я би не хотів виділяти особисто. Але скажу всі ці гравці знаходяться в основній обоймі своїх клубів. Це і гравці дніпровського «Вибору» Багацький, Дубовик, Петренко, Щитнік, це і гравці «Альтернативи» - Пашко та Кіриченко, це і Левченко з «VIT», «Євроформат» також активно зараз підпускає і довіряє молодим гравцям, Крохмалюк з «Артур Мюзік»…

- Що ще можете сказати про сезон 2017, частина якого вже минула?

- Також хочу відмітити про зміну системи розіграшу Чемпіонату України. Так, вона десь є недосконалою, так, в неї майже був відсутній спортивний принцип на першому етапі. Але все це робилося задля перспективи заохочення команд з інших регіонів країни приймати участь у чемпіонаті, задля перспективи збільшити масштаб цих змагань, як з рекламної точки зору, так і зі сторони спортивного принципу. Головне завдання, що ставило перед собою АПФУ – це рушити з «мертвої» точки після 2008 року і змінити стару систему проведення. Ми це зробили і вже працюємо над тим, як зробити інші якісні кроки в організації та проведенні наступного чемпіонату. Можу вже твердо сказати, що наступного року мають намір приєднатися команди з Черкас та Запоріжжя. І це є перші плоди того, що чемпіонат проводиться з роз’їзними етапами. Будемо важко працювати, щоб повернути команду з одеського регіону, де завжди були сильні колективи. Головне, що ми бачимо «вузьки» місця теперішнього чемпіонату, бачимо свої помилки, і будемо працювати над їх усуненням.

- Крім зміни системи розіграшу в чемпіонаті України, що нового є при проведені цих змагань.

- Дуже важливий крок – це повернення пляжного футболу на телебачення. Так, це супутникові та кабельні канали, але вони всеукраїнські. Тепер кожен матч вболівальник може побачити по телебаченню або в інтернеті з якісним коментарем, з повторами, з хронометражем. Одночасно ми також працюємо над удосконаленням і якості трансляцій, а з наступного року і над збільшенням кількості трансляцій. Якщо вже казати про телебачення, то я із задоволенням скажу, що вже не треба як раніше бігати по ТБ-каналам і просити показати матчі збірної з пляжного. Тепер канал заздалегідь самостійно купує ТБ-права на показ матчів за участю нашої збірної на міжнародній арені і ми спокійно чекаємо матчів за участі наших хлопців.

- Що можна очікувати від фінальної частини Чемпіонату України?

- Зі своєї сторони, як організатора змагань, хочу сказати, що АПФУ зробить все можливе, щоб змагання Суперфіналу пройшли на високому організаційному рівні. Всі матчі будуть транслюватися на ТБ та в інтернеті, однозначно, буде створена справжня атмосфера пляжного футболу з якісним коментарем, з групою підтримки. А в командах я впевнений. Всі команди високого рівня, всі команди рівні, всі матчі будуть, як то кажуть «від ножа». Саме команди є основним елементом та показником рівня змагань і, якщо вони покажуть все на що спроможні, то впевнений - свято буде шикарним.

- Знаємо, що в українській пляжний футбол цього року прийшли і жінки?

- Чесно кажучи жінки в пляжному футболі вже давно були. Проводились змагання регіонального рівня, окремі турніри. Але цього року АПФУ вирішило провести перший офіційний чемпіонат країни з пляжного футболу серед жіночих команд та включити ці змагання до календарю Міністерства молоді та спорту. Ми знайшли таку людину як Леонід Францискевич, який неодноразово проводив жіночі змагання і за це ми йому дуже вдячні, і провели в Одесі перший офіційний Чемпіонат України. По відгукам чемпіонат пройшов на «ура!», команди всі задоволенні, переможці отримують статус «майстрів спорту» або «кандидатів», чемпіонки України дівчата з Умані та їх керівництво вже міркує про жіночу Лігу Чемпіонів, яка існує, а АПФУ вже поставило перед собою завдання створити національну жіночу збірну з пляжного футболу.

- У цьому сезоні чоловіча збірна України відстоює звання найкращої команди Європи... 

- Так, про саму гру збірної вам краще скаже головний тренер команди Євген Варениця. Зі сторони АПФУ хочу сказати, що адміністративна діяльність у збірній значно спростилась за допомоги ФФУ. У календарі та фінансовому плані ФФУ є наша збірна і всі рахунки оперативно сплачуються (авіапереліти, готелі). Також варто відзначити велику кількість гравців, яких тренерський штаб долучає до лав національної збірної команди. Це говорить про досить велику конкуренцію. За останній час, приїжджаючи на будь-які міжнародні змагання, представники міжнародної федерації кажуть «Перший раз такі прізвища чуємо»! А після змагань роблять компліменти «Хороша робота!», адже текучість кадрів велика, а результати все одно лишаються високими. Українська збірна є лідером за кількістю задіяних гравців до збірної протягом одного сезону і це не може не тішити. Що стосується результатів, то перший етап, який збірна провела у Португалії, звичайно можна записати в актив. Шість очок дають право думати про фінальну частину Євроліги. Але легкої прогулянки у Німеччині на другому етапі точно не буде! Більш детально про збірну можна буде спілкуватися по завершені сезону. Як то кажуть «курчат по осені рахують». У нас була насичена та цікава половина сезону, а друга половина буде ще цікавішою!!

Прес-служба АПФУ

Наші партнери

Рейтинг збірних FIFA

1 Португалія 3440
2 Росія 3204
3 Бразилія 3158
4 Італія 2203
5 Іран 17855
... ...... ...
14 Україна 1107

Календар 2017

Euro Winners Cup (Португалія)
26.05 - 04.06.2017

Євроліга (відбірні етапи)
07.07 - 09.07.2017 (Санхенхо, Іспанія)
25.08 - 27.08.2017 (Варнемюнде, Німеччина)

Євроліга (Суперфінал)
31.08 - 03.09.2017 (Італія)

НАШІ КОНТАКТИ

Київ, пров.Лабораторний, 7-А.
"Будинок Футболу", каб.204