Перший віце-президент АПФУ Сергій Андрусенко: "Сезон пляжного футболу 2017 буде дуже насиченим!"

Наближається новий сезон пляжного футболу і вже відбулась зустріч президентів та представників клубів, на якій обговорювали новий формат Чемпіонату України. А також був проведений Виконком АПФУ, де затверджували ключові моменти сезону 2017 року. Звісно, вболівальників цікавлять подробиці останніх рішень, тож прес-служба АПФУ поставила питання Першому віце-президенту Асоціації пляжного футболу України Сергію Андрусенку:

-    Сергій Михайлович, звісно всіх цікавить, що очікувати шанувальникам пляжного футболу в 2017 році?

-    Перш за все скажу, що вже помітно, як скучили всі за пляжним футболом, це і гравці, і вболівальники, і керівники команд. 
Сезон пляжного футболу в 2017 році буде як завжди дуже насиченим. Все важче і важче формувати календар, зважаючи, що у нас всього є три з половиною місяці, а змагань стає все більше і більше. 
Що стосується заходів, то Національна збірна України візьме участь у традиційному розіграші Євроліги - Euro Beach Soccer League. Система розіграшу також традиційна – перший відбірний етап пройде на початку липня в Іспанії, другий – в кінці серпня у Німеччині, а потім відразу фінальна частина, яка відбудеться в Італії. Завдання перед Національною збірною, яке поставив Конгрес ФФУ, це потрапляння до трійки призерів. 

-    Виходячи з цього, Національна збірна може провести лише 10 офіційних матчів в цьому сезоні...

-    Наперед забігати не будемо. Шість точно проведе, і якщо потрапить до фінальної частини, ще чотири матчі. 
Спочатку був запланований виступ і на Кубку Європи, але Міжнародна федерація скасувала цей турнір в 2017 році. АПФУ зробила офіційний запит до БСВВ, стосовно можливості участі нашої національної збірної у інших заходах, на що отримали відповідь - "передбачити у бюджеті участь ще в одному заході". Що це означає, поки сказати важко. Але приємно проінформувати, що до календарю включений міжнародний захід, в якому візьме участь молодіжна збірна України з пляжного футболу, який пройде в червні місяці в Угорщині. Одночасно скажу, що крок зроблений новим керівництвом щодо створення команди U-21 – це дуже важлива подія в розвитку українського пляжного футболу. Звичайно, ми зараз зіштовхуємось з багатьма проблемами у цьому питанні, так як треба починати все з «чистого листа», в першу чергу це стосується питання формування складу команди, але АПФУ впевнена на 100%, що в майбутньому це принесе свої плоди. 

-    Ви згадали про завдання від Конгресу ФФУ потрапити до трійки найсильніших, але під таки завдання потрібні і відповідні умови.

-    Так. Здобутки наших хлопців не пройшли повз уваги керманичів ФФУ. Вже минулого року Федерація футболу України профінансувала частину відряджень команди на змаганнях. Цього ж року можна зовсім не переживати за всі виїзди, включаючи НТЗ національної і молодіжної команд завдяки ФФУ та її президенту Андрію Павелку. Тому вважаю, що Конгрес ФФУ вправі ставити такі завдання перед нами. 

-    Які плани по всеукраїнським змаганням?

-    Всеукраїнські змагання будуть представлені Суперкубком України, Чемпіонатом України серед чоловічих команд, першим офіційним Чемпіонатом України серед жіночих команд в Одесі, Чемпіонатом України серед дитячих команд та завершить сезон розіграш Кубку України серед чоловічих команд.

-    Найважливіше останнє рішення – це новий формат Чемпіонату України. За якою формулою він буде проходити, яка оптимальна кількість команд, чи є точні дати етапів?

-    Ну по-перше, хочу сказати, що питання реформування чемпіонату України назрівало вже давненько. АПФУ «моніторила» ситуацію щодо спроможності команд прийняти участь у чемпіонаті за новим форматом. Але зважаючи на не досить сприятливу ситуацію в країні, це питання переходило «на завтра». Тепер же, враховуючи що на карті українського пляжного футболу з’явився Івано-Франківськ, в Дніпрі активніше почався розвиток, глядацький інтерес збільшився після гучних перемог збірної України –  тому АПФУ організувала нараду серед керівників клубів і запропонувала розглянути питання щодо проведення чемпіонату з роз’їздами.  

Одразу хочу відмітити, що запрошення на участь в нараді отримали команди, які виступали тільки в вищих лігах своїх регіональних змагань. Цю пропозицію одразу підтримали команди. Щодо конкретного формату, а саме кількість виїзних турів, точних місць і термінів буде вирішено до кінця поточного місяцю. АПФУ в першу чергу буде прислуховуватись до побажань команд при затверджені кінцевих питань, тому, що ми розуміємо як важко з фінансуванням спорту. Але водночас АПФУ розуміє, що без реформи у чемпіонаті важко буде працювати над розвитком цього виду спорту у нас в країні. Наразі в нас є 8 команд, які підтвердили участь у ЧУ-2017, але до кінця місяця ми будемо чекати відповідь від інших команд, адже є інтерес в Одесі, Чорноморську та і у славетному місті Кременчук. Також на нараді було прийняте рішення про обов’язкову присутність спортивного принципу при формуванні складу учасників змагань на наступні сезони, а саме - буде організована окрема фінальна частина серед переможців регіональних змагань, фіналісти чи переможець якої автоматично отримують право брати участь у чемпіонаті з роз’їздами. Формулу цих змагань АПФУ відпрацює і проінформує регіональні осередки додатково.

-    Відкривати новий сезон буде Суперкубок України. Хто візьме в ньому участь? За якою формулою він буде проходити?

-    Так, одним з нововведень АПФУ є проведення Суперкубку України з пляжного футболу. Так вже прийнято у нас в футболі, та й футзалі, що сезон починається саме з розіграшу цього трофею. Але для збільшення глядацького і спортивного інтересу, АПФУ вирішила збільшити число учасників змагань, а саме допускати до участі чемпіонів України з пляжного футболу минулих років. На сьогоднішній момент – це "Євроформат", "Вибір", "Артур Мьюзік" та "Гріффін". Турнір пройде у чотири ігрові дні, з 18 по 21 травня. Команди зіграють кожна з кожною, а за трофей боротимуться перша та друга команди за підсумками трьох матчів. АПФУ також сподівається, що цей турнір дозволить більш якісно підготуватись нашим клубам «Гріффіну» та «Артур Мюзік» до важливих матчів на «Євро Віннерс Кап», який є основним клубним турніром в Європі і де українськи клуби традиційно міцно представляють нашу країну.

-    Український вболівальник зможе розраховувати на показ змагань з пляжного футболу  по телебаченню?

-    Стосовного цього питання є також одні позитивні новини. Права на показ матчів національної команди України вже знаходяться у компанії «Поверхність» і це означає що ми побачимо виступи наших хлопців на каналах "Спорт1" та "Спорт2". Щодо чемпіонату України, то тут також є домовленість зі спортивним телеканалом «ХSport» про показ трансляцій всіх матчів Чемпіонату України. Зараз думаємо над створенням щомісячної підсумкової програми, яка також зможе виходити в ефір каналу «ХSport».

 
Прес-служба АПФУ

Наші партнери

Рейтинг збірних FIFA

1 Португалія 3440
2 Росія 3204
3 Бразилія 3158
4 Італія 2203
5 Іран 17855
... ...... ...
14 Україна 1107

Календар 2017

Euro Winners Cup (Португалія)
26.05 - 04.06.2017

Євроліга (відбірні етапи)
07.07 - 09.07.2017 (Санхенхо, Іспанія)
25.08 - 27.08.2017 (Варнемюнде, Німеччина)

Євроліга (Суперфінал)
31.08 - 03.09.2017 (Італія)

НАШІ КОНТАКТИ

Київ, пров.Лабораторний, 7-А.
"Будинок Футболу", каб.204