Photo: Lea Weil
Збірна України з пляжного футболу завершила відбірний турнір європейського чемпіонату в якості лідера загального заліку та здобула перепустку у Суперфінал.
Олександр Корнійчук був справжнім мотором нашої команди, забивши 9 м’ячів у відбірному циклі та очоливши гонку бомбардирів Євроліги 2018. Сам Олександр каже, що індивідуальні нагороди для нього завжди відходять на другий план, головне – перемога команди:
- Ніколи не рахував забиті м’ячі і завжди вважав результат команди найголовнішим. Адже гол – це заслуга всієї команди і будь-який індивідуальний приз треба завжди вважати командним – каже Олександр.
Головне, що ми виконали завдання і пройшли у Суперфінал. Ми грали с топ-командами Європи – португальцями, швейцарцями, іспанцями, італійцями і нікому не поступилися по грі. Більш того, у всіх виграли, і лише Іспанії поступилися по пенальті.
- У чому відмінність етапів в Баку та Назаре?
- Відмінність незначна. Вони навіть схожі – і там, і там у нашій групі були дві топ-збірні і міцний середняк. Хоча наші матчі с німцями і турками довели, що ці середняки прогресують і значно додали в останні роки.
Єдина відмінність – у Баку ми грали у середині дня в спеку, а у Назаре клімат м’якший, адже там поруч океан.
- Всі задоволені нашим виступом у відборі?
- Так, впевнений, що всі залишилися задоволені цим відбором – ми виконали завдання, показали свою силу, і здобули путівку у Суперфінал. Особливо мені було дуже приємно повернутися у збірну України та знову пограти на вищому рівні з топ-командами бічсокеру. Мені навіть складно описати словами свої почуття, які мене переповнюють, коли я граю в жовто-блакитній футболці. Впевнений, що і моїм партнерам по «ХІТу» Ігорю Борсуку та Дмитру Медвідю знову було в радість грати у збірній та боротися з сильними командами.
- Початок турніру у Назаре був не надто вдалим, у матчі з Іспанією ми програвали 1:4.
- Я не думаю, що там була якась недооцінка, просто у іспанців все залітало, а ми припустилися кількох позиційних помилок. На такому рівні, такі майстри не прощають похибок.
Головне, що ми відігралися з 1:4, наздогнали іспанців і врятували гру на останній хвилині при 5:6. Ми знову показали, що у нас є дух, є характер, і є команда. Команда, що б’ється до останній секунди гри.
- Що ви і довели у грі з Португалією?
- Так, переграти португальців на їхньому домашньому майданчику було дуже класно. Вони пам’ятають 2016 рік. Так, вони у третьому таймі були на м’ячі, але таких помилок у захисті, як у матчі проти Іспанії ми не припустилися.
І я дуже радий за хлопців, за наших голкіперів Володю Гладченка та Віталіка Сидоренка, які витримали цей неймовірний тиск, радий за всіх партнерів у полі, які билися на рівних з лідерами світового пляжного футболу. Особливо радий за Євгена Вареницю, ви бачили у трансляції як він радів після гри? Адже той план, який він дав нам на гру повністю спрацював. Вони з Миколою Костенком казали нам на що треба звернути увагу, і все було «у десятку». Тому перемога над Португалією така важлива, і така показова для нашої команди.
- Чому не «пішло» з турками?
- Звісно, після того адреналіну, тих емоцій, що ми втратили у іграх з Португалію та Іспанією було важко знову видати таку ж якісну гру. Був великий брак у передачах, були помилки в обороні. Але ми продовжували грати у свій футбол, хоча і багато чого не виходило, у нас було багато моментів, шкутильгала реалізація. Все одно ми врятували гру і дотисли їх у додатковий час.
- Чи відчували ви підтримку українських вболівальників?
- Так! Кожного дня рідні та близькі писали нам слова підтримки, вболівальники бажали удачі.
У Баку була така шалена підтримка, було дуже багато наших вболівальників, були керівники компанії Check Point, навіть наші дипломати з Посольства України приходили за нас вболівати.
У Назаре було менше людей, тому що далеко їхати і це дорога країна. Але прапор України все одно майорів на трибуні. Це нас підтримував вболівальник пляжного футболу Євген Ліщук, він їздив нас підтримувати у Баку, і до Назаре поїхав. І дуже велика подяка йому від імені всієї команди за це! Взагалі, ми всім вболівальникам, які нас підтримували і в Україні, і за кордоном вдячні, адже для нас це дуже важливо.
- Що буде найголовнішим у Суперфіналі?
- Ще не відомо, який склад поїде у Італію, але який би не поїхав, головне – бути справжньою командою, битися один за одного, бути єдиним колективом. У вересні у «ХІТа» вже розпочинається футзальний сезон, але нашій трійці дуже хотілося б допомогти збірній України і у Суперфіналі. Потрібно довести нашу справу до переможного кінця. А крім цього, нам потрібно кваліфікуватися на Європейські Ігри 2019 у Мінську, тож виступи у Суперфіналі в Італії дуже важливі для України.
- І останнє питання: нещодавно ви разом з Дмитром Медвідєм взяли участь у першому етапі Чемпіонату Києва з футволею, і навіть виграли його. Це ви так форму підтримуєте?
- Насправді, це хобі. Ми отримуємо велике задоволення від гри, від суперництва. І ті елементи, що ми виконуємо у футволеї, йдуть на користь, коли ми тренуємося на пляжному футболі, і навпаки. Тому, м’яч і пісок – це неймовірне задоволення!
Записав: Лев Галушко
Фото - Lea Weil (beachsoccer.com)