Микола Костенко: «Замкнути футбольний рік «Альтернативи» було спільне командне рішення»

 

Микола Костенко, який очолив у минулому сезоні столичну «Альтернативу», замкнув футбольний рік зі своєю командою. Влітку 2017 року «Альта» зіграла в Чемпіонаті Києва та України з пляжного футболу. А в зимовий період взяла участь в Чемпіонаті міста з футзалу, Бізнес-лізі і Всеукраїнському фіналі АФЛУ, а також створила сенсацію у Кубку України з футзалу. Біло-зелені вийшли в «Фінал Чотирьох», де в півфіналі дали бій майбутнім володарям трофею з львівської «Енергії».

А незабаром «Альтернатива» візьме курс на підготовку до нового сезону пляжного футболу. Про це і не тільки, в своєму передсезонному інтерв'ю Микола Костенко і розповів.

 

- Миколо Петровичу, ви замкнули з «Альтернативою» футбольний рік. Чия це була ідея?

- Це була спільна ідея - команди і президента клубу Валерія Чернєва. Ми замкнули цикл - пляжний сезон був дуже цікавим, Чемпіонат Києва, потім Україна. У нас склався вже певний кістяк, і команда відчула впевненість в своїх силах, у нас було добре взаєморозуміння, додали наші лідери. Тому ми в сезоні 17/18 вирішили ще заявитися і в Кубок України з футзалу. І це було наше спільне рішення - хлопців, президента і тренера.

І я думаю, ми не прогадали. Дуже цікавий розіграш був, вболівальникам сподіваюся сподобатися наша гра. Та й футболісти наші, добре відгукувалися про наш виступі. Як то кажуть, буде що згадати.

- У Чемпіонаті Києва з пляжного футболу ви на попередньому етапі випередили «Гріффін» і «VIT», але поступилися в матчі за третє місце «Євроформату». Як оціните виступ в Чемпіонаті столиці?

- Я тільки перший сезон працював з командою, коли ми заявилися в Чемпіонат Києва, хоча сама «Альтернатива» вже давно виступає в цьому турнірі, і всі хлопці у нас дуже люблять пляжний футбол. Хоча, чесно кажучи, ті завдання, які ми ставили перед початком минулого сезону, ми не виконали. Я маю на увазі максимальні завдання. Звичайно, на те були об'єктивні причини. Особливо позначилися наші кадрові проблеми. Деякі хлопці пішли з команди, з деякими не вдалося домовитися, хтось був травмований. Хоча сам Чемпіонат столиці в плані інтриги і організації вийшов дуже цікавим, але своїх цілей ми не досягли.

- Потім ви брали участь в Чемпіонаті України, де не змогли пробитися в півфінал. Що не вийшло?

- Найголовніше, що не вийшло - досягти результату. У Чемпіонаті України ми ставили завдання поборотися за трійку призерів. І якщо у нас не вийшло, значить ми тоді ще не були готові до цього. Будемо ставити такі ж завдання вже в цьому сезоні. Скоро у нас відбудеться зустріч з нашим президентом Валерієм Чернєвим, де будемо вже планувати тренувальний процес до Чемпіонату Києва та України, ставити завдання, обговорювати деталі.

- На попередньому етапі ЧУ-2017 ви зіграли на двох етапах - в Києві та Івано-Франківську, потім був Суперфінал. Яка у вас думка про цю систему?

- Колись давно вже була така система, ще в 2007 році. Але тоді і кількість команд була більшою, і об'єктивно, рівень колективів був вищим. І така система дуже цікава, але безпосередньо залежить від кількості команд.

У сезоні 2017 було шість київських, і дві з регіонів (Івано-Франківськ та Дніпро). Якщо підтягти команди з інших міст, щоб 12 наприклад було, тоді це буде велика подія для певного міста. Щоб туди приїхали провідні команди, влаштували свято пляжного футболу. Ця система повинна жити - навіщо знову вигадувати велосипед?

Я впевнений, що потрібно розвивати пляжний футбол в регіонах, це однозначно. Інакше у нас буде застій. Якщо буде як раніше - тільки один Суперфінал і все, то не будуть рости футболісти, не буде рости рівень команд. Повинно бути підживлення з регіонів. Потрібна географія пляжного футболу.

- Став відомий календар Євроліги-2018, і скоро вже почнеться підготовка збірної України до нового сезону...

- Так, нас чекає дуже насичений і відповідальний сезон з важкими суперниками. Багато країн переходять на все більш професійний рівень пляжного футболу.

У нас проблема номер 1 - відсутність цілорічного тренувального процесу, який є у провідних команд. І я згоден з Євгеном Вареницею, що Україні потрібен критий манеж для пляжних видів спорту. Інакше, з роками ми станемо неконкурентоспроможними. І наше керівництво це розуміє, і вже думає про цю проблему.

Що стосується наших суперників, то Португалія, Іспанія, Італія і Швейцарія реклами не потребують. А ось Німеччина і Туреччина стали набагато сильнішими, ніж кілька років тому. На прикладі Туреччини - ми бачимо, яку вони кількість контейнерів привозять з собою на турніри, яка делегація у них, це говорить, що у них максимально професійне ставлення, і збірна у них прогресує. Може в найближчі рік-два вони не будуть лідерами пляжного футболу в Європі, але з огляду на їх кліматичні умови, і ставлення до справи, вони будуть додавати і додавати.

Німеччина - теж не подарунок. Це було видно і в минулому році. У них немає зірок, але є німецька дисципліна і характер. Бундес-машина підтримує своє реноме. Так що, з ними буде дуже непросто.

- Крім усього іншого, ми будемо стежити і за молодіжною збірною України, яка була створена в минулому сезоні!

- Ну ми вже розмовляли з керівництвом АПФУ на рахунок планів на цей сезон. Базовий клуб, як і в минулому році, буде дніпровський «Вибір», адже їхні молоді хлопці додали минулого літа і стали чемпіонами України. І вони ще в цьому році потрапляють під вік молодіжної збірної. Плюс Андрій Пашко і голкіпер Олексій Кириченко, які вже дебютували в основній збірній України. Це буде кістяк нашої молодіжки. Плюс ті, кото ми переглядали минулого літа. Ну і, звичайно, ми дивимося за виступами студентських команд, хочемо знайти таланти, ведемо селекційну роботу. Коли потеплішає, будемо вже збиратися, починати підготовку до нового сезону. На даний момент все впирається в погодні умови. А так, ми всі з нетерпінням чекаємо нового сезону пляжного футболу!

Записав: Лев Галушко

Наші партнери

Рейтинг збірних FIFA

1 Португалія 3440
2 Росія 3204
3 Бразилія 3158
4 Італія 2203
5 Іран 17855
... ...... ...
14 Україна 1107

Календар 2017

Euro Winners Cup (Португалія)
26.05 - 04.06.2017

Євроліга (відбірні етапи)
07.07 - 09.07.2017 (Санхенхо, Іспанія)
25.08 - 27.08.2017 (Варнемюнде, Німеччина)

Євроліга (Суперфінал)
31.08 - 03.09.2017 (Італія)

НАШІ КОНТАКТИ

Київ, пров.Лабораторний, 7-А.
"Будинок Футболу", каб.204