Микола Костенко: "У сезоні 2018 ми прагнемо розширити календар для молодіжної збірної України"

 

Ключове питання у пляжному футболі, та й в інших видах спорту - «А де брати кадри»? Звісно, іх потрібно шукати серед талановитої молоді, проте цю талановиту молодь ще потрібно знайти, а після цього добре підготувати.

Цією проблемою цікавляться в усіх країнах, де розвивається пляжний футбол. Наприклад, нещодавно на сайті beachsoccerrussia.ru вийшла стаття Мы ищем таланты. Чему старушка Европа должна учиться у Южной Америки.

В ній піднімається питання щодо розвитку молодіжного пляжного футболу в Європі та Світі. Проте в статті було сказано, що «В Украине плотно занялись молодёжной командой именно в 2017 году. В мае команда под руководством ассистента главного тренера Николая Костенко провела первый сбор, в июне – второй, а после поездки в Венгрию заморозила своё существование до лучших времён».

Насправді, молодіжна збірна України своє існування не заморожувала. Просто, дебютний сезон для нашої команди вийшов скороченим і керівництво переймається цією проблемою.

Прес-служба АПФУ зв'язалася з тренером молодіжної збірної Миколою Костенком, щоб дізнатися про плани нашої команди у 2018 році.

«По-перше хочу подякувати керівництву АПФУ за те, що створили команду, про яку вся родина пляжного футболу мріяла давно – каже Микола Петрович.

Ще на початку минулого року мені зателефонував Перший віце-президент АПФУ Сергій Андрусенко і сказав, що президент Асоціації пляжного футболу України Василь Андрухів поставив першочергове завдання – створити молодіжну збірну України. Я дуже вдячний керівництву, що довірили мені очолити нашу молодіжку. Тому що, працювати з молоддю – це моя стезя, це важко та відповідально, але цікаво.

У нас було два повноцінні навчально-тренувальні збори – у Дніпрі та Києві. Приємно, що вперше в історії Федерація Футболу України повністю взяла на себе фінансування української молодіжки з пляжного футболу, а також Національної команди України – проведення кілька навчально-тренувальних зборів обох команд, виїзди на міжнародні турніри, екіпірування.

Перевіркою наших кадрів став міжнародний турнір Golden Talent Beach Soccer Cup 2017, який проходив в Угорщині. Його можна вважати молодіжним Чемпіонатом Європи з пляжного футболу, адже там були вісім найсильніших команд континенту.

Ми посіли 5-те місце на цьому турнірі. Не зважаючи на стартову поразку від збірної Польщі 5:7 (можна її списати і на стартове хвилювання, і на брак взаєморозуміння на полі, адже молодіжні команди Чехії, Польщі чи Угорщини вже існують п'ять - шість років), надалі наші хлопці впевнено перемогли команди Чехії 5:3 та Греції 9:4»

Микола Костенко розуміє, що сезон вийшов коротким, і каже, що на початку року буде обговорювати це питання з керівництвом АПФУ. Тому що нашій команді двох зборів та одного турнірну дійсно замало:

«Не зважаючи на насичений календар у дорослому пляжному футболі, у молодіжки хотілося б більш довгого сезону – продовжує Микола Петрович. Тому, я вважаю, що календар для молодіжки потрібно «розтягнути», щоб у хлопців було більш насичене літо. В новому році ми з керівництвом АПФУ будемо працювати над календарем сезону 2018, будемо додавати навчально-тренувальні збори, хочемо розширити список турнірів та контрольних матчів. У нас є попередня домовленість з Федераціями Грузії, Угорщини, Білорусі щодо проведення товариських матчів. До того ж, до нас звертаються та пропонують взяти участь у міжнародних турнірах у Польщі та Угорщини, адже український пляжний футбол у Європі дуже добре знають та поважають. Будемо працювати з керівництвом над планом-календарем 2018, щоб продовжити готувати кадри на головної збірної України з пляжного футболу.

І у нас є перші приклади. По-перше це Андрій Пашко. Вісімнадцятирічний хлопець з Рівненської області зміг проявити себе у молодіжці і Євген Варениця викликав його у склад Національної збірної України, де разом з командою він зіграв на першому етапі Євроліги в Португалії, а також на Суперфіналі в Італії. У Португалії він навіть забив два голи іспанцям. Це один приклад – Олег Щитнік з Дніпра. Він добре провів сезон, і був визнаний найкращим гравцем Відкритого Чемпіонату Київської області 2017»підкреслив Микола Костенко.

Тож, з нетерпінням будемо чекати на новий сезон пляжного футболу та продовження історії молодіжної збірної України!

Футболісти, які залучалися у молодіжну команду України у 2017 році:

Дмитро Крохмалюк, 1997, «Артур Мьюзік» /Київ/ (тренер Ю.В.Гордієнко)
Ігор Левченко, 1996, «VIT» /Київ/, (тренер Зубенко О.О.)
Євген Височин, 1996, ФК «Фортуна», ФК «Борисфен», (тренер Маркович О.)
Дмитро Ніколаєць, 1998, ФК «Обухів», СК «НУХТ» (тренер Бухонін С.О.)
Андрій Пашко, 1998, ФК «Ізотоп», СК НУХТ, (тренер Коток Б.М.)
Олексій Кіриченко, 1999, ФК «Обухів», СК «НУХТ» (тренер Кравцов С.М.)
Артем Блох, 1998, ФК «Вибір», (тренер Глонтій Г.А.)
Олег Щитнік, 1998, УФК м.Дніпро, ФК «Вибір», (тренер Хмельницький В.Г.)
Сергій Дубовик, 1997, ДНУ м.Дніпро, ФК «Вибір» (тренер Коваль О.М.)
Андрій Багацький, 1998, ФК «Вибір» (тренер Глонтій Г.А.)
Нікіта Попов, 1999, ФК «Вибір» (тренер Ярошенко С.А.)
Ілля Максименко, 1998, ФК «Тайфун» /Дніпро/, (тренер Вобліков О.М.)
Євген Петренко, 1997, ФК «Ювіко» /Дніпро/, (тренер Каліберда С.І.)
Артем Криворучко, 1999, ФК «Євроформат», (тренер Клиновський Ю.)

Тренерський штаб команди:
Микола Костенко – тренер молодіжної команди
Максим Войток – помічник тренера
Євген Андрусенко – тренер воротарів молодіжної команди
Юрій Фортуна – психолог збірної
Сергій Бурко – лікар/масажист

Лев Галушко, прес-служба АПФУ

Наші партнери

Рейтинг збірних FIFA

1 Португалія 3440
2 Росія 3204
3 Бразилія 3158
4 Італія 2203
5 Іран 17855
... ...... ...
14 Україна 1107

Календар 2017

Euro Winners Cup (Португалія)
26.05 - 04.06.2017

Євроліга (відбірні етапи)
07.07 - 09.07.2017 (Санхенхо, Іспанія)
25.08 - 27.08.2017 (Варнемюнде, Німеччина)

Євроліга (Суперфінал)
31.08 - 03.09.2017 (Італія)

НАШІ КОНТАКТИ

Київ, пров.Лабораторний, 7-А.
"Будинок Футболу", каб.204