Іран вдруге в історії виборов Міжконтинентальний кубок

Напередодні у Дубаї завершився Міжконтинентальний кубок 2018, який вдруге в історії виграв Іран. У вирішальному матчі іранці здолали команду Росії, до речі вдруге на цьому турнірі (спочатку була перемога у групі).

Як і личить фінальної зустрічі, поєдинок росіян з іранцями почався досить обережно, - на перших хвилинах воротарі лише двічі вступали в гру - на ефектний сейв Бехзадпура своїм порятунком відповів Чужков.

Однак на четвертій хвилині воротар російської збірної зробив помилку - він завозився з м'ячем у своїй воротарській, внаслідок чого був призначений удар з центру. Кіані пробив низом, причому зробив це в кращих традиціях пляжного футболу - м'яч опустилася на пісок прямо перед воротарем і як з катапульти кинулася під поперечину прямо над російським голкіпером.

Пропущений гол міг стати невеликою проблемою, якби з початкового удару Макаров потрапив у ствір, але йому не пощастило. А на сьомій хвилині рахунок і зовсім став 0:2 - Мохтарі ідеально скористався прострілом Акбарі. Відразу після другого пропущеного м'яча тренерський штаб росіян змінив голкіпера, і якийсь час Островський залишався «сухим», але на одинадцятій хвилині Бехдзадпур «розчохлив свою гармату» і потужно пробив з лінії штрафної. В результаті 0:3 після перших дванадцяти хвилин.

Проте, коли в дебюті другого періоду Папоротний ударом з «неробочої» правої ноги вразив ворота суперника, здалося, що зараз-то росіяни візьмуть своє, але як виявилося пізніше, лише здавалося.

Надалі другий період перетворився на парад помилок, команди помилялися по черзі, але всякий раз напад прощав захист. На двадцять третій хвилині Крашенінніков створив чудовий момент для Ніконорова, але Борис промахнувся повз м'яч і упустив шанс скоротити відставання до мінімуму. У підсумку на останній хвилині періоду Шкарін зрізав м'яч у власні ворота - і ось вже 1:4 після двох третин фінального матчу.

У вирішальному періоді росіяни задавили суперника, але зловив кураж Бехзадпур, який показував свій клас, як би натякаючи, хто забере титул найкращого воротаря турніру. Все що змогли зробити росіяни - це організувати другий гол Папоротного, який за п'ять хвилин до закінчення основного часу ударом зі штрафного в ліву від себе дев'ятку скоротив відставання в рахунку до двох м'ячів.

В результаті реваншу за поразку у группі не відбулося - росіяни втретє в своїй історії стають срібними призерами Міжконтинентального кубка, хоча після півфінальної перемоги над збірною Бразилії підопічні Ліхачова можуть бути цим задоволені. Іран же, показавши дуже рівну гру по ходу турніру за рахунок дисциплінованої оборони зумів вдруге в своїй історії завоювати титул.

Міжконтинентальний кубок 2018. Дубаї (ОАЕ)

Фінал Росія - Іран 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)
Голи: Папоротний-2 - Кіані, Мохтарі, Бехдзадпур, Шкарін (автогол)